مشاوره سرمایه گذاری, مقالات

سرمایه گذاری بدون سرمایه گذاری

سرمایه گذاری بدون سرمایه گذاری

سرمایه گذاری بدون سرمایه گذاری

چگونه بدون سرمایه گذاری اقدام به سرمایه گذاری کنیم؟

آیا باورتان میشود که می توان بدون سرمایه گذاری، اقدام به سرمایه گذاری کرد؟ بله … و اما چگونه ممکن است؟ سرمایه گذاری تنها به واریز وجه یا خرید کردن چیزی که در آینده بتوانیم بفروشیم و از فروشش سود عایدمان شود، اطلاق نمی شود. شما می توانید بدون داشتن پول (سرمایه ی مالی) از صرف کردن زمان و انرژی تان سرمایه گذاری انجام دهید. مثلا کسی که دارد روزانه یک  صفحه کتاب میخواند، در واقع در حال سرمایه گذاری برای آینده خویش است. پس شما می توانید بدون سرمایه گذاری (سرمایه گذاری مالی) اقدام به سرمایه گذاری (سرمایه گذاری غیر مالی) کنید.

سرمایه گذاری یعنی الان هزینه کن، بعدا بردار، الان بکار، بعدا برداشت کن و بیشتر برداشت کن، سرمایه گذاری فرآیندی ست که شما از امروز تون میزنید تا فردایی بهتر را برای خودتان رقم بزنید. هر چقدر امروز بیشتر فرداکاری کنید، فردایی روشن تر و درخشان تر نصیب تان خواهد شد. سرمایه ی ما انسانها فقط پول نیست، ما دارایی های بسیاری برای سرمایه گذاری داریم که می تواند برای مان آینده ای روشن و سرمایه ی مالی فراهم و تامین کند. اگر میبینید امروز کسی پول و سرمایه فراوانی دارد، بدانید در گذشته سرمایه های معنوی خویش را هزینه کرده تا امروز توانسته سرمایه های مالی بدست بیاورد.

اگر شما علاقمند باشید که سرمایه گذاری کنید، و این علاقه با شور و اشتیاق فراوانی همراه باشد، حتما سرمایه اش تامین میشود. سرمایه گذاران بزرگ روزی هیچ پول و آهی در بساط نداشتند. اشتیاق آنها باعث شد که بتوانند سرمایه های مالی مد نظرشان را تامین، و سپس سرمایه گذاری کنند. از طرفی اگر شما بتوانید مهارت های فروش و بازاریابی را بیاموزید، می توانید از محل فروش هر کالایی یا خدماتی، سرمایه لازم را بدست بیاورید. سرمایه گذاری بدون داشتن سرمایه، نباید شما را از ادامه مسیر منصرف کند.

بخوانید  بهترین سرمایه گذاری برای سال 1402

مگر میشود بدون پول سرمایه گذاری کرد؟

اگر همه چیز را پول بدانید، کارتان سخت میشود. با دستان خالی نیز می توان سرمایه گذاری کرد و پول درآورد و ثروتمند شد. همه چیز پول نیست. پول سرعت شما را افزایش می دهد. اما عدم پول و سرمایه نمیتواند و نباید شما را متوقف کند. مهمترین سرمایه برای کسب درآمد و پول، خودتان هستید. شما خودتان را دارید. این اصلا سرمایه کمی نیست. از طرفی پول و سرمایه معادل فیزیکی ایمان است. اگر ایمان داشته باشید به همه چیز میرسید، به پول، به سرمایه، به موفقیت و… اما اگر فاقد ایمان باشید ممکن است حتی سرمایه خویش را نیز از دست بدهید. برای همین است که میگویم میتوانید حتی بدون داشتن سرمایه اقدام به سرمایه گذاری کنید.

از طرفی می توانید آرام آرام سرمایه گذاری کنید. اشتباه مردم این است که فکر می کنند باید با مبالغ درشت اقدام به سرمایه گذاری کنند. هیچ نیازی به داشتن مبالغ بزرگ برای سرمایه گذاری نیست. با ارقام کم نیز می توان شروع کرد. با دست خالی نیز می توان سرمایه گذاری را شروع کرد. مهم تصمیم به سرمایه گذاری ست. نه اینکه بگویید من که پولی ندارم، پس نمیتوانم سرمایه گذاری کنم. اگر ایمان داشته باشید حتما سرمایه برای سرمایه گذاری جور می شود.

بر اساس قانون جذب، انسان به هر چیزی فکر می کند می تواند به همان دست پیدا کند. البته این را خیلی ها باور و قبول ندارند. اما مقدمه بدست آوردن هر چیزی فکر کردن به همان چیز است. اگر به چیزی دائما و مستمرا نیاندیشید نمیتوانید آن را بدست بیاورید. اما اگر به چیزی که میخواهید دائما بیاندیشید و احساسات خوبی نسبت به آن خواسته داشته باشید قطعا مال شما خواهد شد. داشتن افکار و احساسات لازم است اما کافی نیست. اقدام میتواند شما را به خواسته ی خویش نزدیک کند. اگر به سرمایه دار شدن فکر می کنید و به سرمایه گذاری حس خوبی دارید، مطمئن باشید سرمایه اش جور می شود.

5/5 - (1 امتیاز)