مقالات, مشاوره سرمایه گذاری

سرمایه گذاری روی زمین یا طلا یا ارز دیجیتال؟

سرمایه گذاری روی زمین یا طلا یا ارز دیجیتال؟

سرمایه گذاری روی زمین یا طلا یا ارز دیجیتال؟

سرمایه گذاری روی زمین و طلا بهتر است یا ارز ديجيتال؟

 سرمایه گذاری روی کدام یک از موارد ارزشمندتر است؟ سرمایه گذاری روی زمین؟ سرمایه گذاری روی طلا؟ سرمایه‌گذاری گذاری روی ارز دیجیتال؟ دقیقا کدام یک؟ به زعم من سرمایه گذاری کار درستی است. حالا میخواهد هر نوع سرمایه گذاری محسوب می‌شود. چه طلا، چه سکه، چه زمین و ملک، چه ارز دیجیتال و… همه چیز بستگی به خود سرمایه گذار و صدالبته صبر او دارد. وقتی سرمایه گذار صبر ندارد، هیچ نوع سرمایه گذاری ارزشمند نیست و نخواهد بود. این زمان است که منجر به ارزش افزوده روی سرمایه گذاری شما می شود. عجله، تمامی زحمات سرمایه گذاری شما را تباه می‌کند. وقتی عجله دارید به طور کاملا عجیبی سرمایه شما از رشد کردن متوقف می‌شود. یا حداقل اینطور به نظر می‌رسد، یا از همه بدتر اینکه ارزشش اُفت پیدا می‌کند.

این طبیعت روند بازار است. بالا میرود، پایین میرود، و گاهی رِنج است (تکان نمیخورد). و دقیقا زمانی که پایین میرود و تکان نمیخورد شما در حال تماشای آن هستید. هرگز نگاه کردن به روند بازار، موجب رشد سرمایه شما نخواهد شد. اصلا بدترین کار ممکن رصد کردن دائمی روند بازار است. اگر سرمایه گذاری بلندمدتی انجام داده اید، آن را رها کنید. اجازه بدهید زمان کار خودش را بکنید. یک دانه را در نظر بگیرید. آن را در جای خوب میکارید. (سرمایه گذاری بلند مدت مطمئن) گیاه در معرض نور آفتاب است، هم هوا به آن میخورد، هم آب به آن داده میشود، کافی ست. همه چیز درست و مرتب است، فقط مرور زمان آن را رشد و توسعه خواهد داد. تنها کاری که لازم است انجام بدهید این است که هیچ کاری انجام ندهید و مزاحم رشد گیاه نشوید. از سر راهش کنار بروید. زمان دانه را تا سرحد ممکن رشد خواهد داد.

سرمایه گذاری نیز نیاز به صبر و بردباری فراوانی دارد. نمیتوانید انتظار داشته باشید خیلی سریع سرمایه گذاری شما چه در زمینه ملک، چه طلا یا سکه یا ارز ديجيتال(کریپتوکارنسی) نتیجه بدهد. صبر لازم است، آنهم صبر فراوان توأم با مثبت اندیشی؛ وارن بافت جمله بسیار جالبی دارد: میگوید حتی ۱۰ ثانیه برای خرید سرمایه ای که قرار است زودتر از ۱۰ سال آن را بفروشید، وقت نگذارید. آنچه وارن بافت گفته اشاره به صبر و بردباری فراوان او دارد. اگر حرفها و اندیشه های او غلط بود، هم اینک او یکی از ثروتمندترین مردمان دنیا نمی‌بود.

بخوانید  بالاترین و بیشترین سود و بهره بانکی

در نهایت سرمایه گذاری روی زمین یا طلا یا ارز ديجيتال؟ کدام یک بهتر است؟

 باید به شما بگویم سرمایه گذاری روی هر یک از موارد، چه طلا، چه سکه، چه ارز دیجیتال و… همگی ارزشمند و قابل ستایش هستند. مگر اینکه ارزش یک دارایی به اوج رشد رسیده باشد و هیچ رشد بیشتری نتوان برایش پیش بینی کرد. که تاکنون موردی نبوده که از نظر رشد اشباع‌شده باشد. فراموش نکنید چیزی که نابود نشود، از رشد کردن باز نخواهد ایستاد. سرمایه گذاری روی طلا، سکه، ارز، ارز دیجیتال و کریپتوکارنسی همگی ارزشمند هستند و رشد خواهند کرد. لازمه آن صرفا داشتن صبر و گاهی صبر و بردباری فراوان است.

البته کسانی که کارشان خرید و فروش سکه و زمین و ملک و ارز دیجیتال و… است می‌توانند روزانه از این موضوع استفاده کنند و پول در بیاورند. خرید و فروش می‌تواند هر روز به شما سود و کومیسیون برساند. خرید و فروش سودش روزانه، هفتگی یا در بدترین حالت ماهیانه است. اما سرمایه گذاری کوتاه مدت حداقل از یک ماه شروع می‌شود و گاهی ده سال به طول می‌انجامد. سرمایه گذاری در نهایت منجر به ارزش افزوده ای می‌شود که طی زمان به سرمایه های شما تعلق می‌گیرد.

البته بسیار مهم است که شما ببینید آیا مردم نسبت به آنچه خریده اید یا سرمایه گذاری کرده اید گرایش دارند یا خیر؟ منظور از مردم عوام هستند و نه خواص؛ علاقمند بودن مردم نسبت به آنچه که در آن زمینه سرمایه گذاری کرده اید موجب رشد بیشتر آن سرمایه خواهد شد و شما در زمان نیاز میتوانید آن را نقد کنید. قابلیت سریع نقد شدن (نقد شوندگی) چیزی ست که می‌تواند برای سرمایه گذاری شما یک ارزش محسوب شود.

بعضی از موارد سرمایه گذاری راحت تر هستند. اینکه شما سرمایه گذاری کنید، خانه ای بخرید، در آن خانه منزل کنید و سالیان سال زندگی کنید، یکی از شیوه های بسیار عالی برای سرمایه گذاری ست. زیرا درست است که سرمایه گذاری کرده اید، در حال استفاده از سرمایه تان نیز هستید. صبر کردن در این حالت بسیار آسان تر است، زیرا شما دارید از سرمایه گذاری تان همزمان استفاده نیز می کنید. یا زمانی که طلا خریدید، براحتی میتوانید از طلا استفاده کنید و هر وقت تمایل داشتید آن را بفروش برسانید. طلا برای سرمایه گذاری عالی ست. زیرا خیلی سریع نقد می شود. آن را میبرید طلا فروشی و نقدش می کنید. البته ارز دیجیتال نیز اینچنین است. خیلی سریع فروش می رود و نقد می شود. نقدشوندگی زمین و ملک و منزل و ویلا، کمی سخت و زمان بر اما شدنی ست. تاکنون ندیده ایم کسی در ایران، زمین و ملک، ویلا یا مغازه و… خریده باشد و ضرر کند. شاید فروشش کمی بطول بیانجامد. اما معمولا روند قیمت های ملک، صعودی و همواره رو به بالاست. البته یک نکته مهم را هنگام سرمایه گذاری باید در نظر بگیرید. آنهم اینکه ارزش افزوده ای که روی سرمایه تان میخورد، میبایستی از تورّم بیشتر باشد. مثلا فرض کنید شما 100 میلیون تومان طلا خریداری کرده اید. 3 سال گذشته و ارزش آن 2 برابر شده باشد. باید ببیند در طول 3 سال چقدر تورّم داشته ایم. اگر جمع تورم در طول 3 سال بیش از 100% بوده باشد سرمایه گذاری شما چنگی به دل نمیزند. برای اینکه ببینید واقعا سود کرده اید یا خیر، باید ببیند نسبت به تورم چقدر روی سود بوده اید.

بخوانید  هزینه و تعرفه تبلیغات در واتساپ

نکته بعدی اینکه سرمایه گذاران طلا و زمین و مغازه و ملک معمولا بیشتر سود میبرند تا سرمایه گزاران ارز دیجیتال و بورس و… میدانید چرا؟ زیرا سرمایه گزاران ملک و زمین و طلا و… هر روز قیمت ها را رصد نمیکنند، آنها پس از سرمایه گذاری می روند سراغ زندگی شان، و با اطمینان از اینکه روزی سرمایه گذاری شان بار میدهد، اوقات شان را سپری می کنند. آنها پس از خرید ملک یا زمین و طلا، هر روز در معرض اخبار بالا پایین رفتن قیمتها قرار نمیگیرند و خودشان را مانند خریداران بورس و ارز دیجیتال و فارکس عذاب نمیدهند. اگر با همان کاراکتر شخصیتی یک خریدار زمین یا ملک یا مغازه، ارز دیجیتال بخرید، قطعا پس از سالیان سال خواهید دید که چقدر سود نصیب تان شده است. اما چون قیمت ها لحظه ای اعلام میشود، کمتر کسی هست که قیمت ها را هر روز یک بار چک نکند. و وقتی قیمتها را چک میکنید و میبینید که رشدی نداشته، محاسبه می کنید که 1 ماه گذشت و خبری نشد، سپس عجله بر شما غلبه می کند و شما از این روش سرمایه گذاری استعفا میدهید. به شما قول میدهم که صبر و بردباری می تواند سرمایه گذاری شما را به مقصد موفقیت هدایت کند.

5/5 - (1 امتیاز)