مشاوره سرمایه گذاری, مقالات

فرصتهای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی

فرصتهای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

فرصتهای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی

اول اینکه بدانید فرصتهای سرمایه گذاری در هر زمینه ای وجود دارد. اما فرصتهای سرمایه گذاری در کریپتوکارنسی یا رمزارزها یا ارز دیجیتال نسبتا بیشتر از سایر موارد است. شک نکنید، سود همه جا هست. و هر جا که سود باشد، ضرر هم وجود دارد. امکان ندارد در فضایی سود وجود داشته باشد بدون وجود ضرر. اگر کسی به شما گفت فلان چیز را بخری به طور یقین سود میکنی و هیچ ضرری متوجه ات نمیشود، بدانید که او یک دروغگو ست، یک دروغگوی احمق! چرا دروغگو؟ زیرا امکان ندارد در جایی که سود فراوان وجود داشته باشد، ضرری وجود نداشته باشد. سود و ضرر با هم برادر هستند. هر جا سود باشد ضرر هم هست. هر جا ضرر باشد سود هم هست. چرا احمق؟ ممکن است ذاتا دروغگو نباشد، اما کسی که فقط سود را می بیند و هیچ توجهی به ضرر ندارد و احتمالات ضرر کردن را در نظر نمیگیرد، فقط می تواند یک احمق باشد.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال خیلی ها را میلیاردر کرده است. اما خیلی ها نیز متضرر شده اند. زمانی بیت کوین 1 دلار بود. قطعا اگر 100 دلار بیتکوین میخرید اکنون ثروتمند بودید. زمانی نیز بیت کوین 68.644 دلار بود، در 19 آبان ماه 1400 اما امروز 18.886 دلار است. قطعا کسی که بیت کوین را 19 آبان ماه 1400 خریداری کرده، تاکنون کلی متضرر شده است. و کسی هم که 1 دلار خریداری کرده کلی سود به جیب زده است. ممکن است امروز خرید کنید و فردا قیمت پایین برود. ممکن است امروز خرید کنید و فردا قیمت بالا برود. هر چیزی ممکن است. همه پیشگویی می کنند. پیش گویی هایی که ممکن است درست یا غلط از آب در بیایند. هرگز نمیتوانید روی پیشگویی های دیگران حساب باز کنید. جالب اینجاست خود پیشگوها روی پیش گویی های خود شرط بندی نمیکنند. ولی درآمدشان از پیشگویی بدست می آید.

اول اینکه اگر صبور باشید قطعا در هر بازاری به سود خواهید رسید. اما بازار و روند صعودی یا نزولی آن، مطابق دلخواه شما پیش نمی رود. ممکن است دقیقا یک روز پس از سرمایه گذاری شما، بازار چند ماه نزولی پیش برود یا برعکس. اما باز هم اگر صبور باشید، نهایتا ب سود خواهید رسید. بگذارید مثالی بزنم. فردی زمینی میخرد. ان را بلا استفاده می گذارد. پس از سالیان سال متوجه میشود زمینش ارزش فراوانی پیدا کرده. چرا به سود رسید؟ زیرا صبوری به خرج داد. گاهی حتی فراموش کرده که زمینی دارد. اما سرمایه گذاران حوزه ارز دیجیتال اینگونه نیستند. آنها روزانه 100 بار، ارزی که خریداری را کرده اند را بالا پایین می کنند و استعلام قیمت میگیرند که بالا رفته یا خیر. یک روز بالا میرود. فردا پایین می رود. پس فردا پایین میرود. 4 روز بعد بالا میرود. مجدد 5 روز بعد پایین می اید. سپس بالا میرود. سپس چند روز پشت سر هم پایین میرود. سپس چند روز پشت سر هم روی یک قیمت می ماند. 1 ماه گذشت و شما ضرر کردید. اشتباه نکنید، تعداد سهم شما دستکاری نشده. فقط ارزش سهمی که خریدید پایین رفته. چه سرمایه گذاری افتضاحی. کل ارزی که خریدید را میفروشید. و به خودتان میگویید دیگر سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ارزش ندارد. فعلا پولم رو بیرون می کشم تا ببینم چه میشود. یک سال می گذرد. از روی کنجکاوی قیمت ارزی که در گذشته خریداری کرده بودید را چک  میکنید. خدای من 3 برابر ارزش پیدا کرده. مگر می شود؟ من که یک ماه سرمایه ام را خواباندم. پس چرا در آن یک ماه هیج رشدی نکرد؟ به محض خروج من ارزشمند شد؟ اگر با همان صبری که زمینی را خریدید، ارزی را میخریدید، قطعا سود میکردید. نمیتوانستید قیمت زمین را هر روز چک کنید. وگرنه ان را هم میفروختید. اصلا یک سوال؟ پایین رفتن قیمت اتفاق بدی ست؟ بله. برای شما که یک فروشنده هستید بد است. اما برای خریدار خیر، بسیار هم خوب است. در واقعا بهترین فرصت سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و سایر زمینه ها، زمانی ست که همه چیز در حال ریزش و سقوط است. همه در حال فروشند تا کمتر ضرر کنند، در نتیجه فروشنده زیاد و خریدار کم است. قیمت پایین می اید تا فروشنده کم و خریدار زیاد شود. تا اینکه دیگر کسی حاضر نیست بفروشد. زیرا قیمت ب اندازه کافی پایین امده و فروشنده حاضر نیست با قیمت کمتری بفروشد. اما خریدار حاضر است با قیمتی کمی بالاتر از کف قیمت خریداری کند. بهترین زمان برای خریداری ست. بخرید و مانند زمین ان را فراموش کنید. به مرور زمان قطعا ارزی که خریدید رشد خواهد کرد. البته همیشه اینطور نیست. اما در دراز مدت همه روندها صعودی ست. مساله این است: صبر داشتن یا نداشتن! اگر صبور باشید در هر بازاری پیروز میشوید. به این عمل میگویند هولد کردن یا نگهداری! شما ارزی را میخرید، آن را hold  میکنید. و پس از مدتی که به اندازه کافی رشد کرد و تمایل داشتید میفروشید. یکی دیگر از روش های کسب درامد از رمز ارزهای دیجیتال معامله کردن یا trade کردن یا خرید و فروش است. که البته این مورد نیاز به اطلاعات فنی و مهارتهای تخصصی دارد که البته قابل یادگیری است. در این مطلب میخواهیم صرفا به فرصتهای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بپردازیم و با معاملات و trade کاری نداریم.

بخوانید  ویژگی ثروتمندان خود ساخته چیست؟

آیا خریداری شت کوین ها نیز جزو فرصتهای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال محسوب میشود؟

این یک قمار بزرگ است. شما با روش های ساده دقیق و اصولی می توانید در حوزه ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده، کسب سود کنید. نیازی نیست که بخواهید وارد فعالیتهای غیر اصولی در این حوزه بشوید. ما قرار نیست به قیمت بدبخت شدن دیگران کسب سود کنیم. از هر 100 شت کوین، یکی از آنها تبدیل به کوین ارزشمند می شود. الباقی می سوزند و سرمایه ای که بابت شت کوین پرداخت شده دود می شود میرود هوا. فقط بعضی ها، آنهم نفرات بسیارکمی که سازنده شت کوین ها هستند و کسانی که شت کوین های خود را قبل از سوختن میفروشند سود می کنند. شما شت کوین را با قیمت ناچیزی میخرید. با قیمت بسیار بالاتری میفروشید. و سود میکنید. اما خریداری که شت کوین های شما را خریداری کرده، تمام پولش را از دست میدهد. خاق شت کوین و شما بردید. اما همه باختند. این که نشد سرمایه گذاری. در جای دیگری نیز دیگران میبرند و شما می بازید. این یک قمار بزرگ است. خرید چیزی که هیچ ارزشی ندارد، اما ممکن است 1% دارای ارزش شود و ما را به سود قابل توجهی برساند. مهمترین اصل در سرمایه گذاری، تلاش برای حفظ اصل سرمایه است. نه بر باد دادن آن با قمار کردن

در مقالات بعدی به سایر فرصتهای سرمایه گذاری و کسب سود از طریق کریپتوکارنسی یا دنیای رمز ارزها خواهیم پرداخت.

5/5 - (1 امتیاز)