فروشندگی پولسازترین شغل دنیاست

آیا باور می کنید فروشندگی پولسازترین شغل دنیا باشد؟ من شما را به این باور خواهم رسانید. اگر مردم فنون مذاکره و فروشندگی را بلد نبودند از گرسنگی می مردند. در زمان قدیم مردم محصولات کشاورزی خویش را به بازار می بردند و کالای مد نظرشان را با محصولات خویش تبادل می کردند. اگر نمی توانستند تبادل کالا به کالا را انجام دهند زندگی شان کاملا لنگ می ماند. درست است که پولی جابجا نمیشد اما معامله ای صورت نمی گرفت. دادوستدی صورت میگرفت، چیزی داده می شد و چیزی دریافت می شد. دادوستد یعنی همین، دادن و گرفتن. از همان زمانها فروشندگی پا گرفت.
کارخانجات محصولاتی را تولید می کردند و فروشندگان می باستی محصولات را می فروختند. اگر فروشندگان نمی توانستند این کار را کنند کارخانجات با مشکل جدی مواجه می شدند. در واقع لزومی نداشت دیگر کالایی تولید کنند. کارخانه مادامی که فروش نداشته باشد دلیلی بر تولید بیشتر و بیشتر محصولات نمی بیند. در نتیجه کارخانجات و واحدهای تولیدی مادامی که از فروش خود مطمئن نباشند اقدام به تولید نخواهند کرد. در واقع فروش، آنها را سوق میدهد به سمت تولید. نه اینکه تولید، آنها را هدایت کند به سمت فروش. دیوانگی ست محصولی تولید شود که هیچ تضمینی برای فروشش وجود نداشته باشد.
مهمترین عامل بقا و حیات یک کسب و کار داشتن فروش است. اگر ” فروش ” را حذف کنیم ” ورشکستگی ” حتمی ست. طبیعی ست که فروش پولسازترین شغل دنیاست. چرا که مهمترین است. مهمترین عضو بدن قلب و مغز است. طبیعی ست گران ترین نیز محسوب می شود. اگر ما قلب مان از کار بیفتد کار تمام است. همچنین مغزمان. اگر فروش نیز تعطیل شود کار کسب و کار تمام است. پس فروش مهمترین عامل بقای یک کسب و کار است و دور از ذهن نیست که فروشنده بخواهد بیشتر سهم از فروش را، از آن خویش کند.

فروشندگی پولسازترین شغل دنیاست

فروشندگی پولسازترین شغل دنیاست

کارخانه دارها پولدارتر هستند یا فروشندگان؟

بسیاری از مردم فکر می کنند صاحب کارخانه پولدارترین فرد یک کارخانه است. اصلا اینطور نیست. او هزینه ها و استرس های بسیاری دارد. ممکن است پیمانکار یک کارخانه سفارش اش را قطع کند. شاید یک کارخانه بر اساس سفارش های فراوان یک پیمانکار تاسیس شده باشد. اما اگر پیمانکار دیگر سفارش ندهد و یک تامین کننده ارزان قیمت تر پیدا کند چه می شود؟ اگر تصمیم بگیرد با یک وارد کننده کار کند چه؟ هیچ بند و ماده ای وجود ندارد که یک پیمانکار را وادار کند که تا ابد با یک کارخانه کار کند. بنابراین کارخانه باید دائما در حال بازاریابی و مشتری یابی باشد. از طرفی رقبا بیکار ننشسته اند. آنها همواره در صدد هستند که خریداران را به چنگ بیاورند. دنیای کنونی دنیای عدم قطعیت است. هیچ خیال آسوده ای وجود ندارد. نوکیا را که فراموش نکرده اید. یک عمر بالا بود، یک شبه به خاک سیاه نشست. زیرا رقبایش، مشتریان و هواداران به ظاهر وفادارش را قاپیدند. بنابراین تمام استرس ها برای تولید کننده گان و کارخانجات است. هزینه های تولید گاهی بالاتر از قیمتی ست که به خریدار اعلام می کنید. اما فروشنده هیچ یک از این استرس ها را ندارد. او از هر فروش درصد سود خود را بر میدارد. به محض فروش به سود می رسد. سودی که فروشنده از هر فروش عایدش می شود کاملا خالص است. اما سودی که عاید کارخانه می شود نسبی ست. هزینه های فراوانی می بایستی از آن کسر شود. بگذارید مثالی بزنم. هزینه تولید یک محصول 500 هزار تومان است. قیمت برای خریدار مثلا 1.200.000 تومان تعیین شده است. فروشنده 15% پورسانت فروش بر می دارد. بعبارتی 180.000 تومان عایدش می شود. به ظاهر 520.000 تومان سود برای کارخانه دار ماند. اما کارخانه می بایستی تعداد بسیار زیادی بفروشد که هزینه هایش تسویه شود. معلوم نیست بتواند به اندازه و تعداد بفروشد. اگر تعداد و میزان فروش به حد کافی بالا برود بقای کارخانه و کارخانه دار برای همان ماه تضمین می شود. گاهی هزینه به قدری بالاست که از آن 520.000 تومان مانده چیزی نصیب کارخانه دار نمی شود. اما فروشنده همان ابتدا و نهایتا آخر ماه (بر حسب توافق) پورسانت خود را تمام و کمال دریافت می کند. حتی اگر یک فروش انجام دهد. فروشنده می تواند بدون محدودیت بفروشد و تمام دردسرهای تولید و تحویل گردن مدیران کارخانه جات و سایر عوامل است.
اگر به هر دلیلی بازار محصول از بین رفت و هیچ خریداری برای محصولات وجود نداشت، فروشنده براحتی می رود سمت فروش محصولاتی که خواهان دارد. فروشنده می تواند براحتی با تامین کنندگان و تولید کنندگان فروانی کار کند. بدون اینکه لازم باشد شغلش را عوض کند. او برای همیشه فروشنده است. تعویض کارخانه یا تعویض محصول و خدمات که می فروشد به معنای تغییر شغل نیست. اما یک تولیدکننده یا کارخانه دار نمیتواند به همین سادگی محصولات خویش را تغییر دهد و چیز دیگری تولید کند. فروش دستگاه های قدیمی و خرید دستگاه های جدید برای تولید محصولات جدید هزینه های هنگفتی روی دست کارخانه ها و واحدهای تولیدی می گذارد. اما هیچ یک از این تغییرات خللی در کار یک فروشنده ایجاد نمی کند. البته ناگفته نماند این فروشنده است که می تواند با فروش ها و گرفتن سفارش های فراوان باعث سرپا ماندن کارخانه شود. وظیفه و کار او از همه خطیرتر و مهمتر است. هیچ تعدیل نیرویی در هیچ کجای دنیا، شامل فروشنده های حرفه ای نمی شود. هیچ فروشنده ی حرفه ای اخراج یا تعدیل نمی گردد. اما ممکن است کارگران و کارمندان بسیار شریف و در عین حال بسیار حرفه ای دیگری به دلیل شرایط نابسامان کارخانه جات و واحدهای تولیدی تعدیل شوند. اما فروشنده های حرفه ای نه تنها تعدیل نمی شوند بلکه بیشتر مورد لطف قرار می گیرند. زیرا حیات و ممات تشکیلات به آنها بستگی دارد.

فروشندگان چطور می توانند میلیاردر شوند؟

کارمندان در ازای زمانی که می گذارند پول بدست می آورند.آنها نهایتا بتوانند روزانه 8 الی 12 ساعت کار کنند. چون روز بیش از 24 ساعت نیست آنها نمی توانند بیش از 24 ساعت کار کنند. پس درآمد آنها محدود می شود آنهم به دلیل محدود بودن زمان. با این وجود یک کارمند یا کارگر چگونه می تواند پول بیشتری بدست بیاورد؟ قطعا نمی تواند زمان بیشتری بگذارد. فقط می تواند مهارت هایش را افزایش داده، دستمزد ساعتی اش افزایش یابد. مثلا اگر ساعتی 10 هزار تومان درآمدش است می تواند مهارتش را افزایش داده ساعتی 20 هزار تومان بدست بیاورد. اما این هم محدود است. نهایتا سالیانه 20-30 درصد روی دریافتی ساعتی کارمندان یا کارگران اضافه می شود که قطعا جبران تورّم را نخواهد کرد.
اما یک فروشنده می تواند در یک روز چند برابر سفارش بیشتر بگیرد. یک فروشنده می تواند فروش های بزرگی انجام دهد. می تواند سفارشات بزرگی دریافت کند و در یک روز به اندازه یک ماه کار یک کارگر یا کارمند پول در بیاورد. تجارت یک کارمند، تجارتِ پول در برابر زمانی ست که می گذارد. (که زمان فوق العاده محدود است) اما تجارت یک فروشنده بر اساس پول در برابر سفارشی ست که می گیرد. (که هیچ محدودیتی برای گرفتن سفارش وجود ندارد.) گاهی فروشنده، خریداری را می یابد که با یک سفارش به اندازه حقوق یک سال یک کارمند به فروشنده سود می رساند. فروشندگان برای افزایش درآمد و فروش شان هیچ محدودیت و دست اندازی ندارند. مسیر برای کسب درآمد بیشتر همواره برای فروشندگان هموار است.

 

سوالات متداول

من به شغل فروشندگی علاقه من هستم آیا شما پکیج های آموزشی دارید؟

به زودی پکیج های آموزش فروشندگی در سایت قرار خواهد گرفت

آموزش فروشندگی شما فقط برای شغل های خاصی است؟

خیر تمام آموزش ها مناسب تمام شغل ها خواهد بود و از صفر تا صد فروشندگی را آموزش میدهد

دوره آموزش فروشندگی به صورت حضوری خواهد بود؟

تمام دوره ها به صورت غیر حضوری و شامل پکیج های آموزش صفر تا صد فروشندگی خواهد بود

Rate this post