خلاصه کتاب های موفقیت در یک مقاله

میخواهم خلاصه کلیه کتاب های موفقیت در یک مقاله را به شما انتقال دهم. در واقع شیره و چکیده و ماحصل کلیه کتاب‌ های موفقیت در این مطلب آمده است. اول اینکه باید بدانید میلیون ها بلکه ميلياردها مسیر و راه برای رسیدن به موفقیت وجود دارد و هیچ کس نمیتواند بگوید تنها راه موفقیت، فلان راه یا فلان مسیر است. بنابراین اگر شما از مسیر خاصی قرار است بروید، ولی هیچ کس تاکنون از آن مسیر نرفته، قرار نیست به موفقیت نرسید. راه شما نیز می‌تواند شما را به موفقیت برساند. جالب اینجاست شبیه هیچ کس نبودن یکی از راه‌ها و رازهای رسیدن به موفقیت است. پس اگر از مسیر خاص خودتان بخواهید به موفقیت مورد نظرتان دست یابید، هیچ اصولی را نقض نکرده اید. اتفاقا توصیه میکنم از راه و مسیر جدیدی بروید و پرچم خود را در همان مسیر به اهتزار در بياوريد.

” من ترجیح می‌دهم در مسیر خودم با شکست مواجه شوم، اما در مسیری که دیگران توصیه می‌کنند، به موفقیت نرسم. (علیرضا رفیعی) ” لذت بخش ترین موفقیت، موفقیت در مسیر دلخواه تان است. خیلی مهم است که انسان در مسیر دلخواهش قدم بردارد. حتی اگر به نتیجه و موفقیت نرسد. اصلا تعریف موفقیت همین است: رسیدن به جایی یا چیزی که کسی که می‌خواهیم. نه اینکه رسیدن به جایی یا چیزی یا کسی که دیگران می‌خواهند. ممکن است من موفق باشم، اما از نظر دیگران شکست خورده باشم و بالعکس، یعنی ما احساس کنیم دیگران شکست خورده اند، اما آنها به نظر خودشان به موفقیت رسیده اند. پس موفقیت یک امر کاملا شخصی ست. شخصی که شما فکر می‌کنید بسیار موفق است، فردا می‌شنوید که خودکشی کرده است. همگی به این نتیجه رسیده ایم که موفقیت مساوی شادی ست. ما زمانی که موفق هستیم خوشحال و خوشبخت به نظر می‌رسیم. حالا اگر موفقیت، معادل شادی و خوشبختی ست، پس چرا بسیاری از انسانهای بسیار موفق و خوشبخت از نظر ما دست به خودکشی می‌زنند؟؟ پس به این نتیجه می‌رسیم که خوشبختی و شادی و موفقیت برای هر کس معنی و مفهوم خواص خودش را دارد. برای یک مستاجر، داشتن سقفی بالای سر و صاحب خانه بودن معادل خوشبختی و ثروتمند بودن است، شاید برای یک صاحبخانه خریدن خانه ای بزرگتر در فلان محله معادل خوشبختی و شادی و… باشد. پس هرگز هرگز و هرگز فکر نکنید موفقیت برای دو شخص متفاوت، معنایی یکسان داشته باشد.

خلاصه‌ کتاب‌ های موفقیت در یک جمله: استقامت کنید، دوام بیاورید، تنها راز موفقیت یک چیز است: مداومت، استقامت، دوام آوردن.. اما نکته گمشده و حلقه ی مفقوده اینجاست که دوام آوردن، استقامت، نگرش مثبت، مثبت اندیشی و.‌‌.‌‌. اگر در مسیر صحیحی مورد استفاده قرار نگیرد، نتیجه ای جز شکست برای تان به ارمغان نخواهد آورد. تمام ابزارهای دنیا اگر در اختیارتان باشد و به غلط و در مسیری اشتباه مورد استفاده قرار بگیرد، برای تان ناکارآمد خواهد بود. سوال اساسی این نیست که تکنیک هایی که آموختم مؤثر هستند یا خیر؟ سوال اساسی این است که آیا مسیری که انتخاب کرده ام، مرا به موفقيتی که انتظار دارم میرساند یا خیر؟ اگر تمام کتاب های موفقیت را بخوانید اما در مسیری غلط و اشتباه گام بردارید، هرگز به آنچه می‌خواهید دست نخواهید یافت. هستند کسانی که کمتر مهارتی دارند اما بسیار موفق هستند، به این دلیل که در مسیر صحیح قرار گرفته اند. و هستند کسانی که شدیدا مهارت دارند اما به موفقیت نمیرسند، زیرا در مسیری صحیح قدم بر نمی‌دارند و اصولا مسیرشان اشتباه است.

خلاصه کلیه کتاب‌ های موفقیت این است که در مسیر صحیح بمانید، و آنقدر بمانید تا به موفقیت بی کران و نامحدود دست یابید. خسته نشوید و کم نیاورید، صبور باشید، نگرش تان همواره مثبت و رو به جلو باشد، لحظه ی پیروزی نامعلوم اما نزدیک است. دوام آوردن و استقامت ورزیدن در مسیر غلط، شکستی بزرگ محسوب می‌شود. اما در مسیر صحیح، هر حرکت مثبتی شما را به موفقیت نزدیک می‌کند. فرض کنید در مسیر تهران به خلیج فارس هستید. این مسیر طبیعتا به مشهد ختم نمیشود، در صورتی که مقصدتان مشهد است. حال، هر چه سریعتر بروید، گاز بدهید، بنزین بزنید و… شما را به مشهد نمیرساند، زیرا مسیر ختم به مشهد نمیشود و به غلط انتخاب شده است. اما اگر با الاغ یا پای پیاده در مسیر تهران مشهد در حرکت باشید، و مقصدتان مشهد باشد، حتما خواهید رسید و موفقیت را کسب خواهید کرد. چرا که مسیر صحیح بوده. قرار گرفتن در مسیر صحیح، با چاشنی دوام آوردن و استقامت ورزیدن، خلاصه تمام کتاب های موفقیت و خودیاری و خودسازی و رشد شخصی ست.

ابتدا موفقیت را برای خودتان تعریف کنید. سپس به این نتیجه برسید که کدام مسیر شما را به موفقیت مطلوب تان می‌رساند و هدایت می‌کند. وقتی هدف ومسیر مشخص شد، با قدرت حرکت کنید. نگران نباشید، چون در مسیر صحیح قدم برمی‌دارید، حتما به مقصد که همان موفقیت است دست خواهيد یافت. شک نکنید.

5/5 - (1 امتیاز)